Bærbare kraftværker til camping, hjemmebackup og industriel brug
Vi fremstiller LiFePO4 bærbare kraftværker til engros-, OEM- og projektsourcing. Serien dækker 288Wh til 5040Wh batterikapacitet og 350W til 6000W nominel AC-udgang med produktfamilier til camping- og mobilbrug, backup i hjemmet og industrielle arbejdspladser. Vælg den produktfamilie, der passer til din applikation, og sammenlign derefter individuelle modeller efter effektklasse og regional elektrisk konfiguration. For distributører og mærker kan den endelige ordre også matches til destinationsmarkedet, mængde, emballage og private{8}}krav.
-
3600W IP54 industrielt bærbar kraftværk• 3072Wh LiFePO4 batterikapacitet
• 3600W nominel AC-udgang / 7000W overspænding
• Bekræftet IP54-beskyttelsesklassificering
• EU AC ladeindgang op til 2500W
• US AC ladeindgang op til... -
6000W 4608Wh Industrikraftværk• 4608Wh LiFePO4 batterikapacitet
• 6000W høj-vekselstrømsudgang
• 7200W overclock / 9000W overspændingsudgang
• US 120V/240V og EU 230V konfigurationer
• Solar ladeindgang op til... -
5 kWh Udvidbar Home Backup Power Station• 5040Wh LiFePO4 backup-kapacitet til hjemmet
• EU-udgang op til 5000W / US op til 4000W
• 7000W overspændingseffekt for opstartsbelastninger
• EU AC input 2500W / US input 1800W
•... -
2500W Udvidbar Home Backup Power Station• 2048Wh LiFePO4 batterikapacitet
• 2500W nominel AC-udgang / 5400W overspænding
• AC ladeindgang op til 1600W
• Solar ladeindgang op til 2100W
• 12V/30A Anderson høj-strømudgang
•... -
2000W Udvidbar Home Backup Power Station• 1024Wh LiFePO4-batteri med 3500+ cyklusser
• 2000W nominel AC-udgang / 4500W overspænding
• Kan udvides med Y2-BAT, op til 15 pakker
• AC ladeindgang op til 1400W
• Solar ladeindgang... -
1024Wh LiFePO4 Home Backup Power Station• 1024Wh hjemme backup energikapacitet
• 2000W nominel AC-udgang / 4500W overspænding
• EPS bypass-overførselstid Mindre end eller lig med 20ms
• AC ladeindgang op til 1400W
• Solar... -
2400W 2232Wh Solar GeneratorY024|2400W / 2232Wh 2400W producent af bærbare kraftværker til komplette felt{4}}strømforsyning Y024 kombinerer 2232Wh energilagring med 2400W nominel AC-udgang, 2600W boost-kapacitet og 4500W...
-
2232Wh USB-C-kraftværk med høj kapacitet• 2232Wh energilagring med høj-kapacitet
• 2400W nominel / 2600W boost AC output
• 4500W overspændingseffekt til opstartsbelastninger
• US 120V og EU 230V udgangsversioner
• AC... -
1500W 1488Wh LiFePO4 Solar Generator• 1488Wh LiFePO4 batterikapacitet
• 1500W nominel AC-udgang
• 1700W boost / 3600W peak output
• AC ladeindgang op til 400W
• Solar ladeindgang op til 480W
• 140W USB-C plus 12V... -
1200W 992Wh LiFePO4 Camping Power Station• 992Wh LiFePO4 batterikapacitet
• 1200W nominel AC-udgang
• 1500W forbedret / 3600W peak output
• AC ladeindgang op til 300W
• Solar ladeindgang op til 240W
• USB-A, USB-C og 12,8V... -
700W hurtigopladning bærbar kraftstation• 576Wh bærbar strømkapacitet
• 700W nominel AC-udgang med 1200W overspænding
• AC ladeindgang op til 400W
• Solar ladeindgang op til 240W
• USB-A- og USB-C-udgangsporte
• 12,8V/10A... -
Kompakt 350W LiFePO4 bærbar kraftstation• 288Wh LiFePO4 batteri
• 350W nominel AC-udgang med 600W overspænding
• Op til 140 W USB-C-udgang
• MPPT solindgang op til 240W
• 120V eller 230V markedsversioner
• 12,8V/10A...
Vælg bærbare kraftværker efter applikation
Brug applikationen til først at indsnævre produktfamilien, og sammenlign derefter modellerne inden for dette område efter output, batterikapacitet og regional elektrisk konfiguration.
| Produktsortiment | Batterikapacitet | AC udgang | Hovedindkøbsprioritet |
|---|---|---|---|
| Camping kraftværker | 288Wh–2232Wh | 350W–2400W | Portabilitet, belastningsdækning, solopladning og mobilbrug |
| Hjemmebackup-kraftværker | 1024Wh–5040Wh | 2000W–5000W maks. afhængig af regional SKU | Køretid, husstandsbelastninger, EPS og udvidelseskrav |
| Industrielle kraftværker | 3072Wh–5040Wh | 3600W–6000W | Høje-strømbelastninger, mobilitet, spændingskonfiguration og driftsmiljø |
Elektriske specifikationer kan variere afhængigt af regional SKU. Bekræft destinations-markedsversionen, før du afslutter spænding, ladeindgang, stikkonfiguration eller maksimal output.
Strømudgang og batterikapacitet løser forskellige problemer
Et kraftværk kan have nok lagret energi, men utilstrækkelig inverter-output eller nok output, men for lidt energi til den nødvendige driftstid. Begge værdier skal kontrolleres sammen.
Brug kontinuerlig udgang til samtidige AC-belastninger, og kontroller opstart eller overspændingsbehov separat for motorer, kompressorer og andet-startende-udstyr.
Brug batterikapacitet sammen med faktisk belastning, driftscyklus, konverteringstab og starttilstand for opladning ved estimering af driftstid.
Definer applikationen
Angiv camping, RV-brug, backup af hjemmeafbrydelse, arbejde på arbejdspladsen, udlejning, nødberedskab eller en anden brugssag.
Liste tilsluttede belastninger
Giver løbende effekt, opstartsbehov og det udstyr, der forventes at fungere på samme tid.
Indstil Runtime-målet
Estimer driftstiden mellem opladninger, og vælg derefter kapacitet og ethvert kompatibelt udvidelseskrav.
Bærbar kraftværksproducent til engros-, bulk- og OEM-projekter
Vi fremstiller bærbare kraftværker til distributører, importører, mærker og projektkøbere. Når produktet og den regionale version er valgt, kan kommercielle krav færdiggøres for engros-, private-label- og masseordrer.
Engros & Distribution
Bekræft produktfamilien, destinationsmarkedet og ordremængden, før du anmoder om det kommercielle tilbud.
Private Label
Definer logo, mærkning, emballage og manuelle-sprogkrav for den godkendte produktkonfiguration.
Masseprojektordrer
Bekræft mængde, leveringsdestination, emballageomfang og påkrævede kommercielle eller overensstemmelsesdokumenter.
Match den elektriske version til destinationsmarkedet
Spænding, frekvens, stikkonfiguration og opladningsgrænser varierer efter model og regional version. Udvalget omfatter 120V, 230V og udvalgte 120/240V-konfigurationer, så destinationsmarkedet bør bekræftes, før den endelige SKU vælges.
Tilføj batterikapacitet, når køretid er den begrænsende faktor
Ekspansionsbatterier øger lagret energi på kompatible systemer; de øger ikke automatisk inverterens output. Kompatibiliteten skal kontrolleres efter kraftværksmodel og batterimodel.
Brug baseenheden, når den allerede passer
En fast-kapacitetskonfiguration er det nemmere valg, når den valgte model allerede dækker den nødvendige output og driftstid.
Tilføj et kompatibelt udvidelsesbatteri for længere driftstid
Y1 understøtter Y2-BAT og R5 understøtter Y5-BAT. Vælg udvidelsesbatterier efter bekræftet kompatibilitet, ikke efter kapacitet alene.
Kvalitet og ordrebekræftelse før masseproduktion
Før masseproduktion skal du bekræfte den godkendte produktversion, branding, emballage, nødvendige dokumenter og inspektionskriterier, så produktionsordren matcher den konfiguration, der blev accepteret under prøveudtagning eller pilotgennemgang.
Godkendelse & Dokumentation
- Godkendt model og regional SKU
- Prøve- eller pilotkonfiguration
- Branding, etiketter og manuelt sprog
- Nødvendig overholdelsesdokumentation
Kvalitet og forsendelsesbekræftelse
- Gældende kvalitets- og testkrav
- Tilbehør og ladekabler
- Emballage konfiguration
- Ordrebekræftelse før-afsendelse
Hvad skal inkluderes i en RFQ for et bærbart kraftværk
En komplet RFQ gør modelvalg og tilbud mere nøjagtige ved at kombinere de vigtigste tekniske krav med det kommercielle ordreomfang.
Ofte stillede spørgsmål om bærbare kraftværker
Ja. Vi fremstiller bærbare kraftværker til B2B-, engros-, bulk- og OEM-projekter. Bærbare solpaneler leveres som matchet tilbehør.
Serien af bærbare kraftværker dækker batterikapaciteter fra 288Wh til 5040Wh, afhængigt af produktkategori og model.
Rækkevidden når op på 6000 W AC output med SP-6000 industrikraftværket. Modeller med lavere-output er tilgængelige til campingplads, backup af hjemmet og andre mobilstrømkrav.
Vælg campingmodeller, når bærbarhed og mobilbrug er primære, backup-modeller til hjemmet, når husholdningsbelastningsdækning og køretid er hovedkravene, og industrielle modeller til højere-strømbelastninger og arbejdspladser.
Nej. Udvidelsen er model-specifik. Bekræft kraftværksmodellen og det kompatible udvidelsesbatteri, før du konfigurerer yderligere kapacitet.
Nej. Elektrisk konfiguration varierer efter model og regional version. Bekræft destinationsland, spændings-, frekvens- og stikkrav inden bestilling.
Med udsigt over utallige små bjerge (Xiamen) Electric Power Technology Co., Ltd. er en af de mest pålidelige producenter og leverandører af bærbare kraftværker i Kina. Med et professionelt produktionsteam er vi i stand til at opfylde behovene hos størstedelen af vores kunder. Du er velkommen til at engros bulk højkvalitets bærbare kraftværker fremstillet i Kina her fra vores fabrik.