5kWh IP44 industrielt bærbart kraftværk

Send forespørgsel
5kWh IP44 industrielt bærbart kraftværk
Detaljer
• 5040Wh LiFePO4 industribatterikapacitet
• EU output 5000W / US output 4000W
• 7000W peak output for opstartsbelastninger
• Bekræftet IP54-beskyttelsesklassificering
• EU AC input 2500W / US input 1800W
• Solar ladeindgang op til 2100W
• Kan udvides med Y5-BAT, op til 15 pakker
• 68,3 kg chassis med store hjul
Produkt klassificering
Industrielle kraftværker
Share to
Beskrivelse

Med udsigt over utallige små bjerge (Xiamen) Electric Power Technology Co., Ltd. er en af ​​de førende producenter og leverandører af 5kwh ip44 industrielt bærbart kraftværk i Kina. Vi har verdens-førende produktionsudstyr og stærke produktionskapaciteter. Velkommen til engros bulk premium 5kwh ip44 industrielt bærbar kraftværk fra vores fabrik.

 

R5|5kWh-Klasse IP44 industrielt kraftværk

5040Wh industrielt bærbart kraftværksproducent til høj-mobilenergiprojekter

R5 flytter industriserien ind i 5kWh-klassen med 5040Wh LiFePO4-lagring, bekræftet IP44-beskyttelse og en peak-rating på 7000W. Den nuværende EU-konfiguration giver op til 5000W AC-udgang, mens den amerikanske konfiguration giver 4000W nominel AC-udgang.

Regionalt valg kommer først:R5-modelnavnet dækker forskellige elektriske konfigurationer. Brug kun EU- eller USA-output- og opladningsværdierne med den tilsvarende markedsversion.
YAZO R5 5040Wh IP54 industrial portable power station angled view
5040WhLiFePO4 batterikapacitet
5000WEU AC output maksimum
4000WUSA-klassificeret AC-udgang
7000WPeak / surge output
IP44Bekræftet beskyttelsesklassificering

Industriel købsbeslutning

R5 er det industrielle valg med højere-energi, når R3-kørselstid ikke er nok

R5 er placeret over R3 for projekter, der har brug for en større intern energireserve. Beslutningen bør baseres på køretid, elektrisk version, transportkrav og miljøbeskyttelse-ikke på en enkelt overskriftseffekt.

Energireserve

5040Wh basiskapacitet

Mere lagret energi understøtter længere driftsvinduer, før et udvidelsesbatteri tilføjes.

Industriel beskyttelse

Bekræftet IP54

Brug R5, hvor indtrængningsbeskyttelse er en del af produktudvælgelseskriterierne-; anmode om formel bevis, når projektet kræver en rapport.

Regionalt output

EU 5000W / US 4000W

Kontinuerlig AC-output varierer efter markedsversion og skal forblive adskilt i tilbuddet.

Mobilitet

68,3 kg hjulchassis

Store hjul og håndtagsstøtte flytning, men håndteringsplaner bør afspejle enhedens industrielle vægt.

EU / USA version Matrix

Én R5-modelfamilie, to forskellige strømkonfigurationer-

R5 EU 220 to 240V industrial power station with 5000W output 7000W surge and 2500W AC input
EU-version

220–240V · 5000W maks

50/60Hz output, 7000W overspænding, 5000W bypass og AC input op til 2500W.

R5 US 100 to 120V industrial power station with 4000W rated output 7000W peak and 1800W input
US version

100–120V · 4000W nominel

60Hz output, 7000W spidseffekt og AC input op til 1800W.

Felt EU-version US version
AC udgangsspænding 220–240V 100–120V
Frekvens 50/60 Hz 60 Hz
AC udgang 5000W maks 4000W vurderet
Bypass 5000W 4000W
Peak / Surge 7000W 7000W
AC indgang 190–250V, 13A max, 2500W max 90–140Vac, maks. 16A, maks. 1800W

Bypass-værdier bør matches til den tilsvarende markedsversion: 5000W for EU-konfigurationen og 4000W for den amerikanske konfiguration.

R5 US AC DC and USB output specification with 4000W AC and 12V DC output

Belastningsfordeling

Brug AC til høj-udstyr og direkte DC eller USB til kompatibel elektronik

R5-udgangsgrænsefladen kombinerer regionale AC-udtag med 12V DC og flere USB-forbindelser. Adskillelse af belastningstyper hjælper med at bevare AC-udgangskapaciteten for udstyr, der faktisk kræver inverteren.

US AC

4000W nominel · 7000W peak

Brug 4000W som den amerikanske kontinuerte-belastningsplanlægningsgrænse vist i den aktuelle outputgrafik.

12V DC

12V / 10A · 120W i alt

Direkte DC-udgang til kompatible enheder, der ikke kræver AC-konvertering.

USB

USB-A plus USB-C-profiler

USB-A er angivet op til 18W; den aktuelle USB-C-grafik viser multi-spændingsprofiler op til 12V/1,5A.

R5 industrial power station front control panel with covered outlets display and USB ports

Beskyttet grænsefladelayout

Overdækkede stikkontakter og et kompakt kontrolpanel, der understøtter feltorienteret-betjening

Frontgrænsefladen grupperer skærmen, strømstyringerne, AC/DC-udtag og USB-forbindelser bag et hus i industrielt-format. Købere bør kontrollere det nøjagtige socket-layout af markedsversionen før godkendelse.

  • Centralt display for driftsstatus
  • Overdækkede AC/DC tilslutningspunkter
  • USB-opladningsporte til mindre elektronik
  • Hjul-sidelayout designet til mobil implementering
R5 5040Wh LiFePO4 industrial power station application and runtime reference graphic

Runtime Planlægning

5040Wh er energibudgettet; enhedens køretid afhænger af den faktiske belastningsprofil

Den seneste R5-applikationsgrafik identificerer et 5040Wh LiFePO4-batteri og viser referencedriftstider for backup af hjemmet, udendørsudstyr og digitale enheder. Disse eksempler er estimater, ikke garanterede projektforløb.

  • Adskil altid-på belastninger fra intermitterende høj-udstyr
  • Tjek motor- og kompressorstartbehov ud over driftseffekten
  • Brug den faktiske driftscyklus til madlavning, opvarmning og cyklisk udstyr
  • Tillad konverteringstab og startladningstilstand

Udvidelse til længere driftscyklusser

Brug Y5-BAT, når projektet har brug for mere lagret energi end 5040Wh basisenheden

R5 er bekræftet kompatibel med Y5-BAT-udvidelsesbatterier med op til 15 pakker på listen. Udvidelsen har til formål at udvide energitilgængeligheden; det ændrer ikke den markedsspecifikke AC-udgangsklassificering for R5.

R5 baseenhed

5040Wh intern kapacitet

Start med det interne batteri, når dets energireserve allerede dækker det nødvendige driftsvindue.

Y5-BAT

5040Wh udvidelsesbatteri

Tilføj kompatibel batterikapacitet, når driftstiden er den begrænsende faktor.

Kompatibilitetsgrænse

Op til 15 pakker angivet

Nødvendige kabelspecifikationer og testede firmware- eller hardwareversioner er ikke leveret til offentliggørelse og bør bekræftes pr. projekt.

Industriel og fjernimplementering

En 5 kWh platform på hjul til midlertidig strøm, hvor fast netadgang er begrænset

R5 wheeled industrial power station used in a temporary outdoor power setup
Mobil implementering

Flyt det lagrede-energiaktiv til lasten

Brug hjulet-og-håndtaget til bevægelser på kort-afstand mellem opbevaring, midlertidige arbejdsområder og understøttede udendørs installationer.

R5 high capacity industrial portable power station in a remote outdoor setting
Fjernbetjening

Planlæg opladning og køretid før afsendelse

Ved fjernarbejde skal du definere det tilsluttede udstyr, forventede driftstimer, miljøeksponering og genopladningskilde, før enheden sættes i drift.

Konstruktion

Midlertidig pladsstrøm

Velegnet til udvalgte værktøjer og webstedsudstyr inden for den regionale kontinuerlige-outputgrænse.

udlejningsflåder

Mobil strømbeholdning

Angiv markedsversion, belastningsklasse og opladningsmetode konsekvent på tværs af flådeenheder.

Nødberedskab

Transportabel energireserve

Brug en implementeringstjekliste, der dækker belastninger, kørselstid, opladningsadgang og påkrævet dokumentation.

Udendørs arrangementer

Ekstra mobil strøm

Bekræft samtidig efterspørgsel og miljøforhold før begivenhedens brug.

Tekniske specifikationer

R5 Tekniske specifikationer for indkøbsgennemgang

Model R5
Produkttype 5040Wh IP54 industrielt bærbart kraftværk
Batterikapacitet 5040Wh
Batterikemi LiFePO4
EU AC output 220–240V, 50/60Hz, 5000W maks
amerikansk AC-udgang 100–120V, 60Hz, 4000W nominel
Peak / Surge 7000W
EU-omfartsvej 5000W
USA Bypass 4000W
EU AC input 190–250V, 50/60Hz, 13A max, 2500W max
amerikansk AC-indgang 90–140Vac, maks. 16A, maks. 1800W
Solar input Op til 2100W
12V DC udgang 12V / 10A / 120W i alt
USB-A-udgang 5V/3A, 9V/1,8A, 12V/1,5A; 18W max i strømudgangsgrafik
USB-C-udgang 5V/3A, 7V/2,4A, 9V/1,8A, 12V/1,5A profiler vist
Beskyttelsesvurdering IP44
Dimensioner 852,5 × 512 × 502 mm / 33,6 × 20,2 × 19,8 tommer
Nettovægt 68,3 kg / ca. . 150.57 lb
Udvidelsesbatteri Y5-BAT 5040Wh; op til 15 pakker angivet som kompatible

IP54 er en bekræftet R5-specifikation. Hvis køberen har brug for en specifik indgang-beskyttelsesrapport, certificeringsomfang eller markedsoverensstemmelsesdokument, skal du anmode om det relevante dokument for den bestilte SKU før afsendelse.

R5 industrial power station dimensions 852.5 by 512 by 502 millimeters and 68.3 kilogram net weight

Håndteringsplan

68,3 kg vægt gør hjul nyttige, men løft og transport skal stadig planlægges

R5-chassiset måler 852,5 × 512 × 502 mm. Brug disse dimensioner, når du planlægger lastning af køretøjer, lagergange, hyldedybde, adgang til stedet og teamhåndtering.

  • Længde: 852,5 mm / 33,6 in
  • Bredde: 512 mm / 20,2 in
  • Højde: 502 mm / 19,8 tommer
  • Nettovægt: 68,3 kg / ca.. 150.57 lb

Regional pakke-Udgået

EU og USA pakkegrafik viser forskellige tilbehørssæt

Det seneste R5 emballagemateriale bør læses efter markedsversion i stedet for at kombinere alle kabler i én universel pakkeliste.

R5 EU package with AC charging cable MC4 to Anderson cable manual and warranty card
EU-pakkegrafik

AC + solar tilslutningssæt

Viser kraftværk, AC-ladekabel, MC4-til-Anderson-kabel, brugervejledning og garantikort.

R5 US package with AC charging Anderson 7909 Anderson MC4 cable and user documents
US Package Graphic

Yderligere adapterstier vist

Viser AC-opladningskabel, Anderson-7909-kabel, Anderson-MC4-kabel og brugervejledning/garantidokumenter.

Frys kabelmængde, nøjagtig stiktype, netstik, manualsprog og garantitekst i det endelige tilbud og indkøbsordre.

R5 industrial portable power stations undergoing factory aging test and QC inspection

Ældningstest og frigivelsesinspektion

R5 fabrikstjek skal være knyttet til den nøjagtige regionale ordrekonfiguration

Det modelspecifikke-fabriksbillede viser R5-enheder på en ældnings-test- og QC-inspektionslinje. En grossistfrigivelsesplan bør verificere den bestilte spændingsversion, strømgrænser og tilbehørspakke i stedet for alene at kontrollere modellens identitet.

  • Bekræft R5-identitet, 5040Wh kapacitet og markedsversion
  • Bekræft 5000W EU eller 4000W US outputkonfigurationen som bestilt
  • Tjek 7000W spidsbelastning og regionale AC-indgangsgrænser
  • Undersøg AC, 12V DC og USB-udgangsfunktioner
  • Match IP54-teksten og alle nødvendige beviser for at bestille dokumenter
  • Bekræft Y5-BAT-udvidelseskrav og den markedsspecifikke pakkeliste

Engrosprojektkort

Bulk R5 tilbud kræver markedsversion, arbejdspligt og miljø defineret på forhånd

Vi leverer R5 til industrielle distributører, udlejningsflåder, projektkøbere og private{1}}label-programmer. En nyttig RFQ bør definere, hvordan enheden skal flyttes, oplades og indlæses i måloperativmiljøet.

Regional SKU

EU eller amerikansk elektrisk version

Angiv krav til destinationsland, spænding, frekvens og stikkontakt.

Pligtprofil

Belastning og driftstimer

Liste samtidig udstyr, opstartsbehov og forventet daglig driftstid.

Miljø

Eksponering og IP-bevis

Angiv, om projektet kræver formel IP-dokumentation eller andre overholdelsesregistre.

Kommercielt omfang

Mængde og private label

Bekræft volumen, branding, emballage, dokumenter, Y5-BAT-krav og leveringsmål.

Ofte stillede spørgsmål

R5 industrikraftværks købsspørgsmål

Ofte stillede spørgsmål (FAQ)

Q: Er R5-kraftværket IP54?

A: Ja. IP54 er en bekræftet R5 produktspecifikation. Hvis et projekt har brug for et rapportnummer eller formel testbevis, skal du anmode om det relevante dokument for den bestilte SKU.

Spørgsmål: Er R5 et 5000W kraftværk på alle markeder?

A: Nej. Den aktuelle EU-version viser 5000W maksimal AC-udgang. Den aktuelle amerikanske version viser 4000W nominel AC-udgang. Begge viser 7000W spids- eller overspændingseffekt.

Q: Hvor meget AC-opladningseffekt understøtter R5?

A: EU-billedet viser op til 2500W AC-indgang. Det amerikanske billede viser op til 1800W AC-indgang.

Spørgsmål: Hvilken solinput understøtter R5?

A: Den aktuelle verificerede produktmatrix viser solenergiindgang op til 2100W for R5. Bekræft array-spænding, strøm og konnektorarrangement for projektet før køb.

Q: Kan R5 bruge Y5-BAT udvidelsesbatterier?

A: Ja. R5 er bekræftet kompatibel med Y5-BAT, med op til 15 pakker på listen. Kabelspecifikationer og testede firmware- eller hardwareversioner bør bekræftes for det endelige system.

Q: Hvor stor og tung er R5?

A: R5 måler cirka 852,5 × 512 × 502 mm og har en nettovægt på 68,3 kg.

Q: Kan jeg købe R5 industrielle kraftværker engros?

A: Ja. Engrosprojekter kan gennemgås fra mængde, destinationsmarked, elektrisk version, belastningsprofil, miljø, ladeplan, udvidelseskrav, branding, emballage og dokumentbehov.

Q: Hvad skal jeg give for et bulk R5 tilbud?

A: Angiv destinationsland, mængde, spændings- og stikstandard, udstyrsliste, efterspørgsel efter drift og opstart, driftsmiljø, runtime-mål, solcelleplan, Y5-BAT-mængde, branding, emballage og påkrævede overensstemmelsesdokumenter.

Angiv destinationsland, mængde, spændings- og stikstandard, udstyrsliste, efterspørgsel efter drift og opstart, driftsmiljø, køretidsmål, solcelleplan, Y5-BAT-mængde, branding, emballage og påkrævede overensstemmelsesdokumenter.

Anmod om et tilbud

Konfigurer et R5 industrielt kraftsystem omkring destinationsmarkedet og driftscyklus

Del markedsversionen, mængden, spændings- og stikstandarden, tilsluttet udstyr, kontinuerlige belastninger og opstartsbelastninger, driftsmiljø, målkørselstid, solcelleplan, Y5-BAT-krav, branding, emballage og overholdelsesdokumentbehov til teknisk og kommerciel gennemgang.

Populære tags: 5kwh ip44 industrielt bærbart kraftværk, Kina 5kwh ip44 industrielt bærbart kraftværk, fabrik

Send forespørgsel